O nas

firma regess jelenia góra

Generalny wykonawca Regess 

Regess Sp. z o.o. jest firmą budowlaną, która jako generalny wykonawca, jak i  podwykonawca  budowlany realizuje zlecenia na terenie całej Polski oraz Europy. Tradycje budowlane i wieloletnie doświadczenie pozwalają nam konkurować z międzynarodowymi firmami pod względem jakości i terminowości usług w poszczególnych segmentach budownictwa:

 • ogólnego,
 • przemysłowego,
 • mieszkaniowego,
 • prefabrykowanego oraz
 • ekologicznego.

Budujemy zgodnie z międzynarodowymi standardami budownictwa. Nasi partnerzy to eksperci z wielu zakątków Europy, którzy wspólnie wykorzystują fachową wiedzę w trakcie zleceń.

Nasze działania skupiają się głównie wokół:

 • wielorodzinnych budowli mieszkalnych,
 • domów jednorodzinnych,
 • hoteli,
 • ośrodków wypoczynkowych.

Nasz dział budowlany oferuje inwestorom na całym świecie swoje niepowtarzalne doświadczenie. Oryginalność naszego podejścia opiera się na połączeniu wiedzy z zakresu:

 • budownictwa,
 • hotelarstwa,
 • turystki.

Budowa hoteli jest dla nas chlebem powszednim. Nie ma znaczenia, czy jest to hotel:

 • wypoczynkowy,
 • biznesowy,
 • lotniskowy.

Doświadczeni budowlańcy dokonują wszelkich analiz budowlanych oraz  analiz rynkowych, dzięki którym zostaną przygotowane plany hotelu zgodnie z wizją inwestorską. Generalny wykonawca zobowiązuje się utrzymać koszty inwestorskie na umówionym poziomie, bacząc na trudności, które mogą powstać w trakcie inwestycji. Zapewniamy kompleksowe podejście do każdej inwestycji łącznie z najmniejszymi detalami.

Na czym polega generalne wykonawstwo?

Proces budowy domu, czy też obiektu użyteczności publicznej składa się z wielu czynności. Rozpoczyna się on od planów związanych z poszukiwaniem gruntu pod inwestycję, a kończy na realizacji wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nieruchomości. Generalnym wykonawcą jest firma, która odpowiada za wszystkie etapy realizacji firmy budowlanej. Taka firma odpowiada za dobranie ekspertów związanych z realizacją poszczególnych etapów na placu budowy. Może on wybrać podwykonawców, jako formę wykonania danych elementów zlecenia. Na samym końcu jednak to firma mająca status generalnego wykonawcy odpowiada za całokształt realizowanych prac.

Kim jest kierownik budowy?

Warto wspomnieć, iż właściciel firmy budowlanej nie musi charakteryzować się wykształceniem inżynieryjnym. Wymogiem jest jednak, aby osoby zatrudnione w firmie, które zajmują się realizacją inwestycji budowlanych, muszą mieć wykształcenie związane z tą tematyką. Ogromne znaczenie będą miały doświadczenie, certyfikacje oraz portfolio firmy. Należy sobie zdawać sprawę, iż ewentualne szkody związane ze złym doborem materiałów budowlanych po wykonaniu inwestycji. Dobrze jest również sprawdzić firmę w zakresie legalności jej funkcjonowania na polskim rynku. W przypadku rynku budowlanego istotny jest termin zakończenia prac, za którego przekroczenie firma budowlana będzie ponosić konsekwencje. Kary umowne są w tym przypadku na porządku dziennym.

Jakie prace wchodzą w zakres generalnego wykonawstwa?

Generalny wykonawca przed przystąpieniem do realizacji inwestycji budowlanej, musi przeanalizować szczegółowo dokumentację projektową. Do obowiązków należy weryfikacja wykonania projektu, który może zawierać ewentualne wady. Następnie jest on odpowiedzialny za synchronizację oraz realizację poszczególnych etapów inwestycji. Firma decydująca się na realizację zlecenia poprzez podwykonawców, musi sobie zdawać sprawę, iż to ona bezpośrednio odpowiada za jakość wykonania poszczególnych usług. 

Energia odnawialna 

Wyjście naprzeciw oczekiwaniom Klientów skłoniło nas do wprowadzenia kompleksowej oferty na rozwiązania grzewcze bazującej na energii odnawialnej. W oparciu o zastosowania energii słonecznej stworzyliśmy gotowe rozwiązania. W naszej ofercie znajdziecie państwo zarówno panele fotowoltaiczne,  jak i kolektory słoneczne, które są gotowe wytworzyć prąd lub np. podgrzać wodę użytkową. Marka REGESS Energy jest odpowiedzią na rosnące wymagania klientów dotyczących energii odnawialnej oraz unormowań Unii Europejskiej W ofercie jest wiele ekologicznych i ekonomicznych systemów dla domu, biura czy hali:

 • kominki na pellet,
 • pompy ciepła,
 • zestawy fotowoltaiczne,
 • zestawy solarne do ogrzewania wody użytkowej i zasilania centralnego ogrzewania,
 • kotły i kominki na biomasę.

Oferujemy produkty, które pochodzą wyłącznie z europejskich fabryk, które pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów. Nasi klienci otrzymują nie tylko najwyższej jakości produkty, ale także fachową i błyskawiczną obsługę. Jakość oferowanych przez nas produktów potwierdzają wieloletnie okresy gwarancyjne, które potrafią sięgać do 25 lat. 

Świadomi konieczności podjęcia działań zmierzających do zredukowania zanieczyszczenia powietrza oraz w trosce o naszą okolicę, naszą inwestycję deweloperską w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry - w Cieplicach - wyposażyliśmy tylko i wyłącznie w ekologiczne rozwiązania grzewcze. Tym samym apartamentowiec W sercu Uzdrowiska jest pierwszym budynkiem w Polsce ogrzewanym wyłącznie energia odnawialną: gruntową pompą ciepła zintegrowaną z instalacją kolektorów słonecznych.

Osiągnięcia :
 

  Regess Sp. z o.o. została podwykonawcą rewitalizacji budynku pensjonatu w Karpaczu oraz odpowiada za przygotowanie go do usług B&B.
     
  Regess Sp. z o.o. została generanym wykonawcą luksusowych domków wakacyjnych w Szklarskiej Porębie. 
     
  Regess Sp. z o.o. została generalnym wykonawcą remontu i rozbudowy budynku biurowo-usługowego w Mysłakowicach koło Jeleniej Góry.
     
 

Kolejny etap inwestycji "Osiedle Warta" w Kłodzku
Spółka Regess została wybrana generalnym wykonawcą drugiego budynku w ramach inwestycji "Osiedle Warta" w Kłodzku. Pierwszy etap także został zrealizowany przez spółkę.

     
 

Pasywny apartamentowiec w centrum Herentals w Belgii
Razem z Dijk & Duin budujemy w Herentals apartamentowiec spełniający standardy budynku pasywnego dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości oraz techniki z zakresu energii odnawialnej.
Wizualizację tego wyjątkowego projektu można obejrzeć na www.dijkenduin.be.

     
bafa     

Kocioł na pellet MM Bio Luxury o mocy 15 kW, 25 kW i 40 kW
jest już obecny na niemieckiej liście BAFA, dzięki czemu niemieccy użytkownicy mogą dostać dofinansowanie na zakup naszego produktu. Jest to zarazem potwierdzenie najwyższej jakości tych kotłów.

     
W sercu uzdrowiska  

Apartamentowiec "W sercu Uzdrowiska" 2014
budujemy jedyny w Polsce ekologiczny apartamentowiec.

     
gazele biznesu  

Gazele Biznesu 2013
podtrzymanie wyróżnienia otrzymanego w roku poprzedzającym.

     
 

Osiedle Warta w Kłodzku,
którego generalnym wykonawcą jest spółka Regess, zajęło niedawno prestiżowe 3-cie miejsce w plebiscycie Gazety Wrocławskiej na „osiedle przyjazne mieszkańcom”, konkurując z 20 deweloperami z regionu Dolnego Śląska.

     
gazele biznesu 2012  

Gazele Biznesu 2012
dołączenie do grona najdynamiczniej rozwijających się średnich i małych przedsiębiorstw.